SUPLEMENTY 

SUPLEMENTY

Pragnieniem każdego człowieka jest zachowanie urody i zdrowia do jak najpóźniejszych lat. Na to jak będziemy wyglądać w wieku dojrzałym pracujemy już od najmłodszych lat. Aby organizm, w tym również nasza skóra, mógł prawidłowo funkcjonować, musi codziennie eliminować z organizmu zbędne produkty przemiany materii, a także otrzymywać w pożywieniu, oprócz białka, węglowodanów, tłuszczów, enzymów czy błonnika, odpowiednią ilość niezbędnych witamin, mikro i makroskładników w odpowiednich proporcjach.

Suplementy diety to środki spożywcze, złożone z substancji odżywczych, które mają uzupełniać codzienną dietę w składniki, których w niej brakuje. Występują w różnej formie: proszku, tabletek, kapsułek, płynów itp. i są skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych, aminokwasów lub innych substancji, które wykazują efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, jak np. probiotyki. Suplementem diety mogą być również różne wyciągi ziołowe, jak na przykład produkty firmy Laboratorium Zielarza, opracowane przez dr. Henryka Różańskiego. Są dostępne w różnych dawkach i kombinacjach lub jako pojedyncze substancje.

Na temat suplementów diety docierają do nas skrajne informacje. Jedni mówią, że czynią cuda i pomagają na wszystko, a inni, że zdrowa, zbilansowana dieta wystarczy i nie będą nam potrzebne żadne kapsułki. A jaka jest prawda?

Dieta obejmująca odpowiednią ilość warzyw, owoców, zdrowych tłuszczów, czystego białka, produktów pełnoziarnistych i fermentowanych powinna normalnie dostarczać wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Jednakże z powodu zanieczyszczenia środowiska i naszego nowoczesnego stylu życia (pośpiech, szybkie dania, brak lub nadmierna ilości ruchu, palenie papierosów, picie dużej ilości kawy, diety eliminacyjne) niektóre grupy ludności mogą potrzebować wsparcia w zakresie suplementów, a ich istnienie ma swoje uzasadnienie, gdyż z powyższych powodów osiągnięcie perfekcyjnej diety jest praktycznie niemożliwe.

Ostatnie badania pokazują, że spory odsetek ludzi nie spożywa odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych, a znaczna część społeczeństwa cierpi z powodu utajonego zakwaszenia organizmu. Ten ostatni temat jest mi bardzo bliski, gdyż jako jedna z pierwszych firm wprowadzałam na rynek polski preparaty odkwaszające organizm. Ponad 10 lat temu uruchomiłam produkcję suplementu diety, własnej receptury, przywracającego równowagę kwasowo-zasadową organizmu pod nazwą Proszek Zasadowy BASE Plus. Produkowany jest przez polską firmę w warunkach farmaceutycznych. Opinie na temat tego produktu możesz przeczytać w opisie produktu lub tutaj, a więcej poczytać na temat zdrowego stylu życia i suplementacji w artykułach na moim BLOGU.

Wszystkie oferowane przez nasz sklep produkty zostały skrupulatnie wybrane, posiadają certyfikaty potwierdzające ich jakość i skuteczność.

SUPLEMENTY Mamy 42 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 42 elementów


Kategoria SUPLEMENTY zawiera sprawdzone, wysokiej jakości preparaty witaminowe, minerały, zdrowe tłuszcze, a także produkty wspomagające oczyszczanie i odchudzanie organizmu oraz przywracające równowagę kwasowo-zasadową, jak Proszek Zasadowy BASE Plus. Skrupulatnie wybierałam producentów. Każdego znam osobiście i wiem, że są to solidne firmy, dające gwarancję jakości i dobrego składu, firmy którym można zaufać.

Czy warto się suplementować? Czy SUPLEMENTACJA to wyrzucaniem pieniędzy w błoto?

Profesor Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pokazuje na podstawie badań naukowych, jakich składników może nam brakować, jeśli kupujemy przetworzoną i konserwowaną żywność z supermarketów, jemy mało warzyw i owoców, i prowadzimy kanapowy styl życia. Już w latach 30. XX wieku zwrócono uwagę, że brak niektórych składników w żywności powoduje choroby. Od dawna wiadomo, że np. brak witaminy C powoduje szkorbut, a brak witaminy D krzywicę, czy przyczynia się do gorszej mineralizacji kości.

Moje doświadczenie zawodowe pokazuje, że odżywianie się martwym jedzeniem zaburza metabolizm i przyczynia się do powstawania stanów zapalnych w naszym organizmie, co w konsekwencji prowadzi do choroby.

Naturalne suplementy nie zastąpią zbilansowanej diety, ale mogą stanowić jej świetne uzupełnienie, co zresztą wskazuje sama nazwa suplement (łac. supplementum) – dodatek, uzupełnienie.

Wybierając suplementy należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Inna dawka jest potrzebna dzieciom, inna dorosłym, inna mężczyznom, a inna kobietom. Kluczowa jest również biodostępność preparatów. Decyduje ona o jakości produktu, jego aktywności, skuteczności i bezpieczeństwie stosowania.

Ponadto, wiele substancji może zwiększać lub zmniejszać swoje działanie w wyniku połączenia. Mówimy wtedy o wzajemnym synergicznym lub antagonistycznym działaniu . Dostarczając jedną substancję, możemy spowodować lub pogłębić niedobory innej. Przykładem może być działanie wapnia i magnezu, wapnia i fosforu, cynku i miedzi, czy żelaza i miedzi.

Warto oznaczyć ilości poszczególnych składników w naszym organizmie, zanim zaczniemy je uzupełniać, ponieważ przy niedoborze stosuje się większe dawki. Pamiętaj także, że to, co trzeba uzupełniać, zależy nie tylko od wieku, ale też od trybu życia, stanu fizjologicznego, czy współistniejących chorób. Innej suplementacji będzie wymagał sportowiec i kanapowiec, innej kobieta w ciąży, czy noworodek, a innej osoba cierpiąca na otyłość czy anemię.

Należy wybierać suplementy o certyfikowanej jakości i czystości chemicznej, świadczące o braku szkodliwych domieszek i zanieczyszczeń w produkcie.

Nie patrzmy więc tylko na przychylny opis marketingowy, ale zapoznajmy się ze składem i skonsultujmy zasadność oraz bezpieczeństwo stosowania wszystkich przyjmowanych suplementów z doradcą żywieniowym.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że kondycja i funkcjonowanie organizmu zależy od stylu naszego życia, a suplement to dodatek do dobrze zbilansowanego żywienia, a nie odwrotnie i nie zwalnia nas z konieczności dbania o zróżnicowaną dietę.