R07 L-BIO Powiększ

R07 L-BIO

Udostępnij

Ocena 

I00004

I0000447

620,00 zł brutto
504,07 zł netto

R07 L-BIO - zestaw filtrów do oczyszczania i uzdatniania wody

Siedmiostopniowy kompletny system uzdatniający wodę metodą odwróconej osmozy.

Oczyszcza oraz mineralizuje wodę eliminując zanieczyszczenia mechaniczne, związki metali ciężkich, bakterie i wirusy. Zapewnia możliwość picia krystalicznie czystej, zdrowej wody o cechach wody źródlanej. Zapewnia skuteczniejsze nawodnienie organizmu. System został wyposażony w trzy filtry wstępne, membranę osmotyczną oraz trzy liniowe filtry końcowe w tym L-BIO.

Zestaw R07 montuje się najczęściej w szafce pod zlewem w kuchni. Dzięki temu zapewnia stały dostęp do czystej wody. System umożliwia dziennie pozyskiwanie do 280* litów wody o neutralnym pH**.

*w zależności od rodzaju membrany i ciśnienia w instalacji

**woda osmotycznie czysta pod wpływem CO2 z powietrza ulega z czasem zakwaszeniu i wartość pH spada

Korzystanie z wody osmotycznej to oszczędność wynikająca z niewielkich kosztów produkcji litra wody (ok. 30 groszy/litr) oraz dbanie o środowisko, gdyż generuje się mniej odpadów w postaci butelek.

W zależności od potrzeby system może być oparty o korpusy serii WFW lub WFU.

Zestaw zawiera system RO, wylewkę, zbiornik, komplet przyłączy, instrukcję montażu.

Jak działa ?

Pierwszy stopień (PS20) usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości powyżej 20 mikronów. Piasek, rdza i inne osady zatrzymywane są przez mikropory, których średnica maleje w kierunku wnętrza. Duże cząsteczki wychwytywane są przy powierzchni, natomiast małe w głębiej położonych warstwach.
Drugi stopień (BL, GAC lub KDF) usuwa z wody chlor i substancje organiczne chroniąc tym samym membranę RO i przedłużając jej żywotność. Węgiel aktywny z uwagi na swoją porowatą strukturę jest doskonałym materiałem filtracyjnym. Substancje chemiczne są adsorbowane w porach.
Trzeci stopień (PS5) usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości powyżej 5 mikronów. Piasek, rdza i inne osady zatrzymywane są przez mikropory, których średnica maleje w kierunku wnętrza. Duże cząsteczki wychwytywane są przy powierzchni, natomiast małe w głębiej położonych warstwach. Jako trzeci stopień może zostać zastosowany inny wkład, dostosowany do potrzeb klienta.
Czwarty stopień (membrana RO) zbudowana jest z wielu warstw półprzepuszczalnej, porowatej membrany. Pory membrany są na tyle duże, że może przez nie przenikać woda, ale na tyle małe, że nie przepuszcza innych substancji. W ten sposób z wody usuwane są drobnoustroje, a nawet jony.
Piąty stopień (L-GAC) liniowy wkład węglowy poprawia smak i zapach wody.
Szósty stopień (L-MIN) liniowy wkład mineralizujący. Wzbogaca wodę w minerały usunięte w procesie odwróconej osmozy. Przepływając przez wkład następuje stopniowe rozpuszczenie zawartego w nim złoża i remineralizacja wody.
Siódmy stopień (L-BIO) wkład liniowy emitujący promieniowanie w dalekiej podczerwieni. Ma zdolność wprawiania cząsteczek wody w rezonans. Aktywacja wody prowadzi do rozbicia dużych klasterów wody na mniejsze i w efekcie skuteczniejsze nawodnienie organizmu.

Podstawowe parametry filtra:

  • Wymiary filtra (wysokość x szerokość x głębokość): 47/46 x 43/42 x 13,5/15 cm

  • Wymiary zbiornika (wysokość x średnica): 42 x 28 cm

  • Temperatura wody: 2 - 30 st. C

  • Zakres PH 2-10

  • Ciśnienie wody: 2,8 - 6,0 bar (zalecane 4,0 - 4,5 bar)

  • Przyłącze 1/2”, 3/4”, 3/8”

Cena produktu w wersji podstawowej*: EMI - 471,00 PLN netto + VAT 23% = 579,33 PLN

WFU - 449 PLN netto + VAT 23% = 552,27 PLN

Cena produktu w wersji podstawowej R07 L-YOUNG** - 560 PLN netto + VAT 23% = 688,80 PLN

Zestaw z doborem wkładów - cena do uzgodnienia w zależności od konfiguracji

* Do samodzielnego montażu (wkłady-PS20, BL, PS5, TLC75, L-GAC, L-MIN, L-BIO)

** Do samodzielnego montażu (wkłady-PS20, BL, PS5, TLC75, L-GAC, L-MIN, L-YOUNG)

Napisz opinię

R07 L-BIO

R07 L-BIO

R07 L-BIO - zestaw filtrów do oczyszczania i uzdatniania wody

Podobne produkty z kategorii