Krzem organiczny „Power Si +” opakowanie 0,5 L 1500 mg/L Powiększ

Krzem organiczny „Power Si +” opakowanie 0,5 L 1500 mg/L

Udostępnij

Ocena 

K0006

K000643

95,00 zł brutto
87,96 zł netto

Krzem organiczny „Power Si +” opakowanie 0,5 L 1500 mg/L

Power SI+ to jedyny tego typu preparat na rynku, w którego litrze znajduje się minimum 1500 mg krzemionki organicznej. Jego przyswajalność wynosi ok. 70-80% . Organizm człowieka potrzebuje ok. 20–30 g krzemu dziennie. Kilkakrotnie większe zapotrzebowanie na krzem występuje u kobiet w ciąży, dzieci, osób starszych oraz pacjentów po operacjach kostnych.
Krzem jest jednym z tych pierwiastków w naszym organizmie, którego z wiekiem ubywa, a współczesna dieta, nie jest w stanie uzupełnić powstałych niedoborów.

Właściwości krzemu (Si)

Krzem zaraz po tlenie jest najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w przyrodzie. To makroelement który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dlatego nazywany jest „pierwiastkiem życia”.

Jest podstawowym elementem strukturalnym systemów łączności w ciele człowieka.

Jest niezbędnym składnikiem w budowaniu tkanki łącznej oraz ścian komórkowych. Wpływa nie tylko na zdrowie, ale również na urodę. Niedobory krzemu w organizmie mogą być jedną z przyczyn obniżenia odporności, stanów zapalnych, dysbakteriozy, arteriosklerozy, osteoperozy, osłabienia włosów, skóry i paznokci.

Zdaniem wielu uczonych krzem uczestniczy w metabolizmie ponad 70 pierwiastków takich jak wapń, cynk, chlor, fluor, sód, siarka, molibden, mangan i innych. Tak więc gdy brak krzemu nie są one przyswajalne.

Kiedyś do pewnego stopnia mogliśmy go uzupełnić poprzez dietę bogatą w jęczmień, owies, rośliny strączkowe, etc. Nowoczesna, masowa produkcja żywności spowodowała zubożenie diety o wiele cennych składników, w tym właśnie o krzem. Tylko pozornie pomożemy sobie spożywając suplement na bazie skrzypu polnego, ponieważ nasz organizm krzem w tej postaci wchłania zaledwie w 3%.

Działanie krzemu:

 • powoduje stymulację syntezy kolagenu i elastyny

 • inicjuje odbudowę chrząstki stawowej

 • łagodzi stany zapalne stawów

 • skuteczny w profilaktyce osteoporozy

 • uszczelnia naczynia włosowate

 • poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego

 • przyspiesza regenerację komórek i tkanek

 • opóźnia przebieg procesów starzeniowych skóry

 • zmniejsza objawy trądziku, egzemy i przebarwień

 • ogranicza wypadanie włosów i przyspiesza ich wzrost

 • wzmacnia paznokcie

 • stymuluje procesy zapamiętywania i korzystnie wpływa na koncentrację

 • wspomaga walkę z nadwagą i wspomaga usuwanie z organizmu toksyn

Wskazania:

 • osoby w wieku 50+ w profilaktyce chorób związanych z wiekiem

 • borykający się z problemami skórnymi

 • osoby starsze, zmagające się z osteoporozą

 • sportowcy

 • uczniowie i studenci

Dlaczego Power SI+

Pierwsza postać preparatu została wyprodukowana w szwajcarskich laboratoriach biotechnologicznych Dr Christiana Daniela Assoun. Obecnie, zgodnie z nowymi normami unijnymi, formuła preparatu opiera się na kwasie ortokrzemowym stabilizowanym choliną. Zarówno Ministerstwo Zdrowia, jak i UE uznaje ten składnik jako jedyny dopuszczalny do produkcji spożywczej postaci krzemu. Krzem organiczny Power SI+ spełnia wszystkie powyższe parametry, a jego przyswajalność w dawce dziennej jest wyjątkowa.

Preparat Power SI+ nie zawiera parabenów, ani żadnych szkodliwych substancji konserwujących (stosowanych w niektórych preparatach konkurencyjnych).

Skład:

kwas ortokrzemowy stabilizowany choliną – 1500 mg/l, sorbinian potasu

Dawkowanie:

15 – 30 ml dziennie w 2-3 dawkach (15 ml Power SI+ dostarcza do organizmu ok. 20 mg krzemu organicznego)

Przechowywanie:

krzem przechowywać w temperaturze pokojowej. Unikać nasłonecznienia i przegrzania. Po otwarciu umieścić butelkę w lodówce i spożyć w ciągu 1 miesiąca.

Opakowanie: 500 ml.

Producent
Naturgreen

Informacje dodatkowe
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji produktu do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Przed zastosowaniem produktu sugerujemy zapoznanie się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.
Służymy Państwu pomocą pod adresem
sklep@pharmidea.pl

Napisz opinię

Krzem organiczny „Power Si +” opakowanie 0,5 L 1500 mg/L

Krzem organiczny „Power Si +” opakowanie 0,5 L 1500 mg/L

Podobne produkty z kategorii